Berniukas, kuris piešė kates
- Metai 2021
- Viršelis Kietas
- Puslapiai 60
- ISBN 9789916656419
Knygos „Berniukas, kuris piešė kates“ aprašymas
SENIAI, labai seniai mažame Japonijos kaime gyveno neturtingas valstietis ir jo pati – abu labai geri žmonės. Jie turėjo daug vaikų, o jauniausias sūnus nuolatos piešė kates. Berniukas matė jas sapnuose ir tikrovėje...
Apie autorių
Rašytojas Lafcadio Hearnas laikomas vienu žymiausių Rytų ir Vakarų kultūrų tarpininkų, XIX–XX amžių sandūroje kūrusių Japonijos įvaizdį Vakarų pasaulyje. Jo kūriniai išversti į daugybę kalbų.
L. Hearnas gimė 1850 m. Graikijos Leukadės (Lefkados) saloje britų karo gydytojo Charleso B. Hearno ir jo graikų kilmės žmonos Rosos Antonijos Kasimati šeimoje. Būdamas dvejų kartu su tėvais persikėlė į Dubliną, pas tėvo tetą. Nuo 1863 m. lankė koledžą Anglijoje. Paauglystėje po nelaimingo atsitikimo apako viena akimi.
Nuo pat jaunystės Lafcadio buvo individualistas ir atsiskyrėlis. 1869 m. tėvo teta, sumokėjusi už kelionę, išsiuntė jį į Ameriką. Gyvendamas Naujajame Orleane ir Niujorke, L. Hearnas tapo vertėju ir sėkmingu žurnalistu. 1890 m. išvyko į Japoniją, ten dirbo anglų kalbos mokytoju ir po kurio laiko vedė savo gyvenimo meilę Koizumi Setsu. Po santuokos Hearnas pasirinko japonišką pavardę – Koizumi Yakumo.
Nuo 1896 m. dėstė anglų kalbą Tokijo imperatoriškajame universitete. Mirė Tokijuje 1904 m. Paliko daug reikšmingų literatūros kūrinių anglų ir japonų kalbomis. Net ir šiandien daugelis japonų laiko Lafcadio Hearną savo rašytoju.
„Berniukas, kuris piešė kates“ – tradicinio japonų folkloro motyvais L. Hearno parašyta pasaka, pirmą kartą išleista 1898-aisiais, anuomet leidusi Vakarų pasauliui akies krašteliu pažvelgti į turtingą ir unikalią šios šalies kultūrą, o estetiniu, istoriniu ir vertybiniu požiūriais savo aktualumo neprarandanti ir šiandien.
Apie dailininkę
Anita Kreituse nuo jaunystės žavėjosi Japonija. Unikali japonų meno estetika padarė įtaką menininkės kūrybai – dailininkės karjerą ji pradėjo piešinių serija japoniška tematika. Ši knyga taip pat išryškina jos ypatingus santykius su Japonija. Japoniška pasaka, su kuria 1897 metais Europą supažindino japonų kultūros gerbėjas Lefcadio Hearnas, turi du dailininkės širdžiai artimus motyvus –Japonijos ir kačių.
Dailininkė visada domėjosi dviem dalykais: darna su gamta ir žmogaus asmenybės ugdymu. Senovės japonų tradicijos laiko žmogų gamtos dalimi, nėra jokios prieštaros tarp gyvų būtybių ir jų aplinkos. Kita esminė knygos idėja yra transformacija: berniukas, kuris pasakos pradžioje mažas ir silpnas, pabaigoje tampa stiprus ir savarankiškas, nes nepaisydamas visų sunkumų ištikimai laikosi sielai artimų vertybių. Vaizdiniame pasakojime ypatingas vaidmuo skiriamas mitologinei katei, kuri yra kiekviename knygos piešinyje. Ji kas žingsnis lydi berniuką ir padeda pasiekti norimą tikslą.
Knygoje „Berniukas, kuris piešė kates“ vaizdas sąveikauja su siužetu, o iliustracijos tampa individualiu, atskiru sluoksniu, skatinančiu kiekvieną skaitytoją (ar žiūrovą) savaip suprasti pasaką.
Už šios knygos iliustracijas dailininkė buvo įvertinta kasmetiniame Latvijos knygų dizaino konkurse „Auksinė obelis“ (Zelta ābele). Latvijos skaitymo skatinimo programos „Vaikų komisija“ 5+ amžiaus grupė skyrė knygai pirmąją vietą. 2021 m. Deutschlandfunk knygos leidimą vokiečių kalba įtraukė į geriausių spalio mėn. išleistų knygų septintuką.
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Jums taip pat gali patikti
Rachel Renée Russell
Turime sandėlyje
Ramutė Skučaitė, Ilona Balsytė
Turime sandėlyje